D E M T E K N İ K

Yükleniyor...

Mersin Klima Bakımı

Klima Bakım; Klimalar hepimizin hayatında vazgeçilmez bir yere sahip. Hayatımızı kolaylaştıran bu cihazların uzun süre ve verimli kullanımı için dikkat edilmesi gereken hususların başında bakımları geliyor. Klima bakımını ne zaman yaptıracağınızı bilmiyor ya da sürekli ihmal ediyor olabilirsiniz. Bu yazıda klima bakımının ne sıklıkta yapılması gerektiğinden ve öneminden bahsedeceğiz.

Klima bakım konusunda dikkat etmeniz gereken bazı temel durumlar söz konusudur. Bu durumlardan ilki klima bakımlarını ne zaman yaptıracağınızla alakalıdır. Klima bakımları için en doğru zaman yılda 2 kere mevsim geçişleri öncesinde yapılmasıdır. Havanın çok sıcak ya da çok sıcak olduğu yaz ve kış mevsiminde klimaya olan ihtiyacımız artar. Dolayısıyla daha çok çalışan klimalar toz ve kir toplamış hale gelecek ve yavaş yavaş ilk verimini kaybedecektir. Bundan dolayı yaz ve kış mevsimleri öncesinde klimalarınızın bakımlarını yaptırmanız klimaya en çok ihtiyaç duyacağınız mevsimlerde kötü sürprizlerle karşılaşmanızın önüne geçecek hem de klimanızın ekonomik şekilde çalışmaya devam etmesini sağlayacaktır.

Klima Bakımında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Klima bakımında dikkat etmeniz gereken diğer unsur ise bakımların mutlaka klima servisi alanında uzman kişiler tarafından yapılmasıdır. Klima bakımları basit işlemler değildir, çeşitli arızalarda müdahale gerektirir. Bilmeyen birinin klima bakımı yapmaya çalışırken kendine zarar vermesi oldukça mümkündür. Bu yüzden bu işi uzmanlara bırakmalısınız. Klima bakımları sırasında cihazınızın elektrik ve geri kalan tüm bağlantıları kontrol edilir. Değerleri ölçülerek bir sorun olup olmadığının tespiti yapılır. Herhangi bir sorun olması durumunda müdahale edilir. Düzenli bakımları yapılan klimalarda bu olasılık oldukça düşmekte bu da bakımı düzenli yapılan klimaları daha ekonomik hale getirmektedir.

Klimaların bakımları sırasında cihazınızda bulunan toz, karbon ve hava filtrelerinin temizliği de sağlanır. Zarar gören değiştirilmesi gereken filtreler değiştirilerek klimaların verimli çalışması sağlanır. Klimaların bakımlarının zamanında yapılmaması çalışmalarını önemli düzeyde etkiler. En sık kullanıldığı mevsimlerde klimaya biriken kir ve tozların temizlenip kontrollerinin yapılmaması ortama temiz hava dağıtımının önüne geçer. Klimaya biriken toz ve kirlerin ortama tekrar salınımının yapılmasına dolayısıyla da çeşitli sağlık problemlerine yol açar. Aynı zamanda klimaların bakımlarının düzenli bakımlarının yapılmaması klimaların daha fazla güç tüketmesine sebep olur, ekonomik bir şekilde çalışmasının önüne geçer.

Doğru ve verimli şekilde klimalarınızı kullanmaya devam edebilmek için en az yılda 2 kere mevsim geçişlerinden önce klima bakımlarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin.

Mersin klima bakım servisi olarak periyodik ve düzenli klima bakımıi onarımı ve tamiri işlerinizde her zaman yanınızdayız. Size bir telefon kadar yakınız.